774 409 909

Vzdělávání pro pěstouny 2021

Jednodenní semináře – I. pololetí 2021

Skupinové vzdělávání Brno (půldenní, 1x měsíčně, Brno)

Aktuálně pouze on-line.
Podle aktuálních, vládou nařízených opatření, budeme nabízet i možnost osobní účasti, v tom případě platí, že tato forma vzdělávání je určeno zejména těm pěstounům, kteří mohou absolvovat vzdělávání v pracovní den, skupina se schází běžně v počtu cca 8 – 12 osob (v období vládních opatření velikost skupiny omeeana dle PES).
Dle požadavků je zajištěno hlídání dětí předškolního věku.
Místo konání: přednáškový sál TRIADA-Poradenské centrum, Orlí 20, 602 00, Brno
Rozsah vzdělávání – 4 x 60 minut.

Termíny I. pololetí
čtvrtek 4. února: „Bezpečná vztahová síť dítěte v pěstounské péči“
Lektorka: Mgr. Dana Pukancová
Slovenská kolegyně, se kterou spolupracujeme již řadu let. Speciální pedagožka s dlouhodobou praxí v oblasti doprovázení pěstounů, působila jako ředitelka soukromého dětského domova, zkušená lektorka mezinárodního vzdělávacího programu PRIDE a odborných příprav pěstounů a osvojitelů.

Další termíny: 4. 3., 1. 4., 6. 5., 3. 6. – snad s osobní účastí, ale možná stále ON-LINE

sobota 13. března: „Od dětství k dospělosti“
Lektorka: Mgr. Terezie Pilátová, Ph.D.
Psycholožka, terapeutka, věnuje se vědecko-výzkumné činnosti v Psychologickém ústavu AV ČR, pracuje jako terapeutka, manželská a rodinná poradkyně. Absolventka psychoterapeutického výcviku v Institutu pro transformační systemickou terapii podle Satirové.

Určeno pro všechny, kteří ve všední den nemohou,zejména novým pěstounům a těm, kteří toto téma ještě neabsolvovali.
13:00 – 17:00, 4 hodiny ON- LINE, možná i s osobní účastí na pracovišti TRIADA,Brno, Orlí 20

PŘEHLED VŠECH AKTUÁLNĚ NABÍZENÝCH PROGRAMŮ KE STAŽENÍ ZDE.

Organizační podmínky:

Pro vzdělávání on-line, budete potřebovat počítač (tablet, mobil) s kamerou a mikrofonem.
Pro ty, kteří technické vybavení doma nemají, tak zajistíme sledování programu u nás na pracovišti.
Pokud ještě nemáte ZOOM, bude nejlepší, když si stáhnete aplikaci ZOOM přímo do svého počítače.
Odkaz na stažení: https://zoom.us/download#client_4meeting
Tím se připravíte a v den akce pouze:

  • otevřete program ZOOM
  • v aplikaci klikněte na “Join a Meeting”
  • na základě zaslaného ID a Password se přihlásíte přímo ke školení
    • (každé vzdělávání má nové přihlášení)
  • zadejte své příjmení – to bude vlastně prezenční listina
  • vlevo dole v aplikaci zatrhnout “Start Video” a “Join Audio”

Každý účastník vzdělávacího kurzu obdrží osvědčení o jeho absolvování. V souladu s §47a Zákona o sociálně právní ochraně dětí jsou vzdělávací programy pěstounům nabízeny bezplatně. Náklady na realizaci kurzu hradí organizace, se kterou má pěstoun uzavřenu Dohodu o výkonu pěstounské péče. Pro účastníky, kteří nemají uzavřenou dohodu s TRIADA-Poradenské centrum, je cena 700,-Kč za vzdělávací blok.

Průběžně budeme program a informace aktualizovat. Další konzultaci Vám poskytnou Vaši klíčoví pracovníci, s organizačními otázkami se můžete obracet také na koordinátora vzdělávání Mgr. Viktora Janče, nejlépe na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo osobně na pracovišti Brno, Orlí 20.

Vzdělávací a supervizní skupina pro pěstouny na přechodnou dobu Brno

  • doplníme do konce ledna

Vícedenní vzdělávání pro pěstouny 2021

Víkendové vzdělávání, které je vždy spojeno i s programem pro děti a umožňuje větší výměnu zkušeností a postřehů z praxe. Zajímavě prožitý víkend, vzdělávací témata pro dospělé, trocha zábavy pro děti – a vlastně pro všechny.
TRIADA-Poradenské centrum hradí pobyt a vzdělávání. Společně s externími asistenty hradí a zajišťuje program pro děti. Pěstouni si hradí stravování.

Termíny a místa konání: doplníme do konce ledna 2021

Informace a přihlášení

Viktor Janč
774 225 665
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Bližší informace ke vzdělávacím programům

Vzdělávací programy jsou určeny pěstounům i absolventům příprav pro budoucí pěstouny, kteří na přijetí dítěte do rodiny čekají. Každý účastník vzdělávacího kurzu obdrží osvědčení o jeho absolvování.

Pro přihlášení na vícedenní vzdělávání použijte prosím přihlášku, která je poněkud podrobnější. Vzhledem k tomu, že objednáváme ubytování, program pro děti a později i stravování, rozmyslete si Vaši účast pečlivě. Před každým víkendem obdrží přihlášení podrobný program, objednávku stravování a dispozice ke konkrétnímu programu a ubytování.

V souladu s §47a Zákona o sociálně právní ochraně dětí jsou vzdělávací programy pěstounům nabízeny bezplatně. Náklady na realizaci kurzu hradí organizace, se kterou má pěstoun uzavřenu Dohodu o výkonu pěstounské péče. Cena jednotlivých 4 hodinových bloků je 600 Kč, pokud účastník absolvuje v daný den oba vzdělávací bloky, cena činí 900 Kč na jednoho účastníka.

Počet účastníků ve skupině je omezen, v případě zájmu o kterýkoli z uvedených vzdělávacích programů nás prosím kontaktujte prostřednictvím elektronické pošty Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Na výše uvedenou emailovou adresu, případně na tel. číslo 774 225 665 můžete směřovat také jakékoli Vaše dotazy ohledně vzdělávacích programů.  Bližší informace o organizaci TRIADA – Poradenské centrum, z.ú.. naleznete na http://www.triada-centrum.cz/organizace/o-nas
Nahoru